qazvin shotokan ski
حسن طاهری دارای کمربندمشکی دان6,مربی درجه1ملی وداور بين المللی
کدام رشته رزمی بهتر است ؟!

شاید برای شما هم سوال شده باشد کدام رشته رزمی نسبت بقیه ی رشته های رزمی بهتر و برتری تکنیکی دارد ؟؟

اگر این سوال را از هنرجویان مختلف رشته های رزمی و یا مربیان رزمی سوال کنید جوابهای متفاوتی دریافت خواهید کرد و البته بسیاری از این جوابها یک طرفه و نظر شخصی اشخاص میباشد.

این سوال در بین جوان ها بسیار زیاد دیده می شود و دوست دارند به دنبال ورزشی باشند که از لحاظ رزمی برترین باشد تا فقط بتوانند بگویند که من در فلان رشته رزمی که قوی ترین و برترین میباشد فعالیت میکنم.

جوابی که اکثر مربیان و رزمی کاران به این سوال می دهند این است که رشته ی ما از همه بهتر است و رشته های دیگر اصلا بدرد نمی خورد و خیلی ضعیف هستند و حتی برخی افراد ،رشته های دیگر را به تمسخر میگیرند و از خود تعریف و تمجید میکنند. و دلیلشان نامعلوم و تخیلاتی ست و برخی دیگر یک اسطوره از رشته خودشان را مثال می زنند و به آن افتخار می کنند و آن را دلیل برتری رشته رزمی خود می دانند…..

بنده سالهای زیادی (حدود بیست و سه سال) به دنبال این جواب بودم که بتوانم برترین رشته رزمی را از بین ۷۲ رشته رزمی موجود شناسایی کنم …

سوال بنده از روی کنجکاوی و یافتن دلایل برتری آن رشته ورزشی بود .و به همین خاطر در ۶ رشته رزمی مختلف که از همه معروف تر بودند (کاراته ،تکواندو، جودو، کنگ فو، فول کنتاکت ،جوجیتسو و کیوکشین ) شروع به تمرین نمودم و برخی از رشته های رزمی دیگر را (وین چونگ ،ووشو، نینجوتسو ،آی کیدو ،بوکس ،تای چی ،کمبو ، موی تای و…) مورد برسی و تحقیق قرار دادم و با مربیان صاحب نام آنها مباحثه هایی داشتم و تمرینات آنها را از نزدیک مورد تجزیه و تحلیل قرار دادم و از تمامی آنها تجربه هایی بدست آوردم که برایم بسیار باارزش و گرانقدر میباشد.

با توجه به برسی های علمی و عملی که بنده در این سالها انجام داده ام ،جواب این سوال را که کدام رشته رزمی بهتر و کدام بدتر است را چنین بیان می کنم

اکثر رشته های رزمی خوب هستند و تمامشان به دنبال نمایش قدرت بیشتر و بهتر هستند و بیان این که کدام رشته رزمی بد میباشد سوالی اشتباه است زیرا تمامی رشته های ورزشی خوب هستند مگر میشود ورزش بد باشد؟ آنچه که بد میباشد ورزش نکردن است …

آنچه که باعث برتری یک ورزش رزمی میشود ورزشکارانی هستند که در آن رشته رزمی فعالیت می کنند. ما رزمی کاران بسیاری داریم که از لحاظ قدرت و تکنیکهای قدرتی ،سرعتی حرفهایی برای گفتن دارند ولی می بینیم از رشته های رزمی مختلفی هستند و سبک تمرینشان متفاوت است . پس برتر بودن این رشته برمی گردد به ورزشکارانی که در آن رشته فعالیت میکنند . هر فردی که بتواند هنر رزمی خود را به نحو احسن و خوب فرا بگیرد و اجرا نماید میتواند برترین رزمی کار باشد .

چهار نکته اساسی که باعث میشود ما برترین رزمی کار باشیم ،جرات و شهامت،استعداد ،آموزش و پشتکار ما در ورزش است البته به نکات ذکر شده میتوان نوع رشته رزمی را نیز اضافه نمود زیرا هدف از تشکیل برخی از رشته های رزمی چیزی فراتر از مبارزه و درگیری میباشد..

برخی از رشته های رزمی مانند کاراته و تکواندو و جودو ، با توجه به داشتن سازمانی جهانی همیشه در صدد رشد و پویایی هستند و از علم روز دنیا در هنر رزمی خود بهره میگیرند….

رشته های رزمی دارای فلسفه ای عمیق هستند ، زمانی که فرد ورزشکار بتواند درک آن را پیدا کند به درجاتی از هنر رزمی خواهد رسید که برتری واقعی را خواهد یافت …

[ دوشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۱ ] [ 14:28 ] [ حسن طاهری ]
درباره وبلاگ

لینک های مفید
امکانات وب